Novinky a aktuality

Ďakujeme! Zbierka Darujme úsmev pomôže rodinám na Slovensku i chlapcom z Ukrajiny

Uverejnené: pondelok, 11. december 2017

du 2017 2Zbierka potrieb pre konkrétne rodiny skončila! Za 26 dní trvania sa podarilo vyzbierať shoeboxy pod stromček všetkým deťom zapísaným do zbierky a väčšinu potrieb, spotrebičov, odevov a obuvi pre núdzne rodiny. Pomôcť sa však stále dá. Finančnú pomoc privítame na nákup zvyšných, zatiaľ nezabezpečených potrieb. Okrem toho pokračuje zbierka Úsmev pre Ukrajinu – pre chlapcov zo sirotinca v meste Ľvov.

Dobrodinci zatiaľ na účely zbierky prispeli sumou 2560 eur, ktoré budú prerozdelené medzi pomoc slovenským rodinám a ukrajinským chlapcom. Exallievi zatiaľ vyzbierali viac ako 100 shoeboxov s rozličnými darčekmi pre deti a ďalšie zásielky darčekov z Novej Dubnice, Prešova, Trenčína a Chorvátskeho Grobu – Čiernej Vody sú už na ceste. Množstvo rodín z celého Slovenska, ale aj škôlku, detské, či charitné centrá a aj jednotlivcov potešia na Vianoce spotrebiče, školské pomôcky, odevy, obuv, hračky, zariadenia do domácnosti, potraviny, drogéria, hygienické a čistiace potreby a mnoho ďalšieho, ktoré poskytli darcovia zo saleziánskej rodiny aj mimo nej. Za všetkých adresátov pomoci zo srdca ĎAKUJEME!

Všetkých zúčastnených, ale aj širokú verejnosť srdečne pozývame na Benefičný koncert, ktorý bude v nedeľu 17. decembra zavŕšením projektu. V kostole na Čiernej Vode (v Chrovátskom Grobe) vystúpi o 18. hodine zbor SKLZ s Petrom Janků a spevák Pavel Helan z Ostravy. Výťažok z koncertu bude použitý na účely zbierky Darujme úsmev. Tešíme sa na vás!

Simona Ondrejová

Prihlásiť

Prihlásenie

Používateľské meno *
Heslo *
Zapamätať