Darujme úsmev

 

«Buďte milosrdní, ako je milosrdný váš Otec» (Lk 6,36)

 


Drahí exallievi, priatelia, podporovatelia, dobrodinci!


Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku ponúka svojim členom, spolupracovníkom, sympatizantom a všetkým ľuďom dobrej vôle možnosť zapojiť sa už po 4. rok do aktivít sociálneho programu, ktorého cieľom je spomenúť si konkrétnym skutkom lásky – štedrosťou a dobročinnosťou – na núdznych, ktorí sú medzi nami skrze náš projekt „Darujme úsmev“, ktorý organizujeme v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a slovenskou saleziánskou rodinou (FMA, VDB, Family Garden, Savio).


Okolo nás je veľa núdznych a veľa diel, kde sa dá pomáhať. Počas aktuálneho adventu sa chceme zamerať na diela našej saleziánskej rodiny, do ktorej aj my vďaka don Boscovi patríme a na diela SKCH.


Preto si Vás dovoľujeme touto formou osloviť a požiadať o pomoc pri podpore nášho projektu, ktorého cieľom je pomôcť konkrétnym ľuďom, konkrétnym rodinám, konkrétnym komunitám.


Ak by ste náhodou v predvianočnom zhone nestíhali nakúpiť veci zo zoznamu konkrétnych potrieb alebo pripraviť shoeboxy, môžete nám poslať ľubovoľnú sumu peňazí s Vašim želaním, ako s týmito peniazmi naložiť a kde ich použiť. Náš sekretariát sa postará o realizáciu Vašej požiadavky a všetko samozrejme zdokumentuje. Vaše peňažné príspevky môžete posielať na účet: 262 608 4575/1100, IBAN: SK1811000000002626084575. Do poznámky uveďte názov projektu podľa Vášho výberu: darujme úsmev alebo úsmev pre Ukrajinu.


Vaše dary a príspevky môžete priniesť osobne alebo poslať na adresu:
Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku, Pestovateľská 2 (budova AIR OFFICES), 821 04 Bratislava najneskôr do 06. 12. 2017.
Kontakt: +421 915 966 549;  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

VIDEO DARUJME ÚSMEV 2016

 

Partneri projektu:

 

 2017_partneri_projektu_DU.png

 

 

 

 

 

1. Materiálna pomoc

materialna_pomoc.png

„Konkrétne potreby pre konkrétnych ľudí“ – Združenie Exallievov don Bosca na Slovensku v spolupráci so sestrami FMA, sestrami VDB a Slovenskou katolíckou charitou ponúka možnosť pomôcť ľuďom v núdzi. Spolupráca nám dáva možnosť konkrétnym skutkom podporiť konkrétnych ľudí, ktorých máme okolo seba.

Na základe preverených tipov od našich partnerov sme pripravili zoznam s potrebami, ktorými môžeme spoločne prispieť k zlepšeniu životnej situácie ľudí a rodín. Zoznam konkrétnych potrieb je vo formulári na internete, z ktorého si môžete zakliknúť konkrétnu formu pomoci, zapísať sa do zoznamu a nahlásiť kontaktné údaje.

2. Úsmev pre Ukrajinu

ukrajina.png

„Úsmev pre Ukrajinu“ - peňažná zbierka pre chalpcov zo saleziánskeho sirotinca Pokrova v Ľvove.

3. Shoebox

shoeboxy.png

„Shoe Box – Vianočný úsmev“ –  jedná sa o veľmi úspešný projekt, kde naši darcovia vo svojich rodinách majú za úlohu pripraviť pre deti zo slabších vrstiev vianočné darčeky. Do škatule od topánok môžete vložiť nejaké oblečenie, hračku, hygienické potreby, školské potreby, nejakú sladkosť, poprípade pohľadnicu alebo list pre dané dieťa. Takáto škatuľa sa následne zabalí do baliaceho papiera ako vianočný darček, na ktorý treba uviesť komu je daný darček venovaný – podľa konkrétneho zoznamu hľadaných SHOEBOXOV v nasledovnom formulári.

Takýmto spôsobom dokážeme byť veľmi konkrétni a dary zvyknú byť veľmi vhodne adresované. Hlavnou myšlienkou tejto aktivity je spríjemnenie Vianoc deťom zo sociálne slabších vrstiev. V rodinách darcov je možné takýmto spôsobom pestovať u detí solidaritu a zmysel deliť sa.

Prihlásiť

Prihlásenie

Používateľské meno *
Heslo *
Zapamätať