Darujme úsmev

 

«Buďte milosrdní, ako je milosrdný váš Otec» (Lk 6,36)

 


Drahí exallievi, priatelia, podporovatelia, dobrodinci!


Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku ponúka svojim členom, spolupracovníkom, sympatizantom a všetkým ľuďom dobrej vôle možnosť zapojiť sa už po 5. rok do aktivít sociálneho projektu, ktorého cieľom je spomenúť si konkrétnym skutkom lásky – štedrosťou a dobročinnosťou – na núdznych, ktorí sú medzi nami skrze náš projekt „Darujme úsmev“, ktorý organizujeme v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a slovenskou saleziánskou rodinou (FMA, VDB, Family Garden, Savio).


Okolo nás je veľa núdznych a veľa diel, kde sa dá pomáhať. Počas aktuálneho adventu sa chceme zamerať na diela našej saleziánskej rodiny, do ktorej aj my vďaka don Boscovi patríme a na diela SKCH.


Preto si Vás dovoľujeme touto formou osloviť a požiadať o pomoc pri podpore nášho projektu, ktorého cieľom je pomôcť konkrétnym ľuďom, konkrétnym rodinám, konkrétnym komunitám.


Ak by ste náhodou v predvianočnom zhone nestíhali nakúpiť veci zo zoznamu konkrétnych potrieb alebo pripraviť shoeboxy, môžete nám poslať ľubovoľnú sumu peňazí s Vašim želaním, ako s týmito peniazmi naložiť a kde ich použiť. Náš sekretariát sa postará o realizáciu Vašej požiadavky a všetko samozrejme zdokumentuje. Vaše peňažné príspevky môžete posielať na účet: 262 608 4575/1100, IBAN: SK1811000000002626084575. Do poznámky uveďte názov projektu podľa Vášho výberu: darujme úsmev alebo úsmev pre Ekvádor.


Vaše dary a príspevky môžete priniesť osobne alebo poslať na adresu podľa zberného miesta vo formulári.
Kontakt pre viac informácií: +421 915 041 591 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

VIDEO DARUJME ÚSMEV 2016

 

Partneri projektu:

1. Materiálna pomoc

materialna_pomoc.png

„Konkrétne potreby pre konkrétnych ľudí“

Na základe preverených tipov od našich partnerov sme pripravili zoznam s potrebami, ktorými môžeme spoločne prispieť k zlepšeniu životnej situácie ľudí a rodín. Zoznam konkrétnych potrieb je vo formulári, z ktorého si môžete zakliknúť konkrétnu formu pomoci, zapísať sa do zoznamu a nahlásiť kontaktné údaje.

 

2. Úsmev pre Ekvádor

ekvador 2018

 

„Úsmev pre Ekvádor“ - peňažná zbierka pre potreby saleziánskej misii v Ekvádore so saleziánom zo Slovenska don Antonom Odrobiňákom, SDB

Don Anton Odrobiňák bude naším hosťom a v krátkosti sa s nami podelí o svoje misijné zážitky a skúsenosti aj na Benefičnom koncerte Darujme úsmev v sobotu 24.11.2018 o 18:00 hod. v kostole na Čiernej Vode (Chorvátsky Grob pri BA).

 

3. Shoebox

shoeboxy.png

„Shoe Box – Vianočný úsmev“ –  jedná sa o veľmi úspešný projekt, kde naši darcovia vo svojich rodinách majú za úlohu pripraviť pre deti zo sociálne slabších vrstiev vianočné darčeky. Do škatule od topánok môžete vložiť oblečenie, hračku, hygienické potreby, školské potreby, sladkosť, poprípade pohľadnicu alebo list pre dané dieťa. Takáto škatuľa sa následne zabalí do baliaceho papiera ako vianočný darček, na ktorý treba uviesť komu je daný darček venovaný – podľa konkrétneho zoznamu hľadaných SHOEBOXOV vo formulári medzi konkrétnymi potrebami.

 
Prihlásiť

Prihlásenie

Používateľské meno *
Heslo *
Zapamätať