Divadlo exallievov

Divadlo exallievov don Bosca vzniklo "nadšením" exallievov šaštínskeho Gymnázia Jána Bosca o kultúru, konkrétne divadelné hry. Nosným záujmom hier je prezentácia tradičných kresťanských hodnôt a spiritaulity Saleziánov Dona Bosca, predovšetkým preventívneho systému, ktorý sa spomína v pripravovanej hre o Don Boscovi pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia.

 

divadlo

 

Divadlo je ochotníckeho charakteru a "funguje" hlavne z nadšenia členov či už exallievov alebo aj farníkov pri kostole sv. Štefana v Piešťanoch. Divadelníci spolupracujú aj s MSKS v Piašťanoch na spoločných projektoch v záujme prezentácie kresťanskej kultúry.

S našimi divadelnými predstaveniami uskutočňujeme vystúpenia po okolitých obciach a okresných mestách. Plánuje sa takisto spolupráca so školou sv. Márie Goretti so sídlom v Piešťanoch, kde budú prizvaní žiaci tejto školy na účinkovanie v našich predstaveniach. Cieľom je aplikovať spomínaný preventívny systém Dona Bosca na deti a mládež tejto školy a "zamestnať" ich niečím užitočným a rozvíjajúcim ich osobnosti. Zjednodušene povedané, chceme ich stiahnuť z ulíc alebo dostať od počítačov... Takisto plánujeme "malé divadielka" - besiedky s deťmi nižších ročníkov.

 

V roku 2012 sme prezentovali divadlnú hru o Matke Tereze. Aktuálne sa prezentuje divadlo o príchode vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda a v roku 2014 sa plánuje spomínané divadlo o sv. Jánovi Boscovi.

 

Záujem o divadlo je potešujúci, členovia i spolupracovníci sú plní entuziazmu. Celkovo pôsobí akýsi spolok ľudí, ktorí spolu zdieľajú rovnakí pohľad na svet a vydávajú svedectvo o kresťanskom videní sveta. Práve vďaka divadlu je to ľahšie, pretože má nenahraditeľnú výpovednú hodnotu.

 

Pevne veríme, my všetci, ktorí okolo neho žijeme, že sa nám podarí osloviť čo najviac ľudí, detí, mladých a ponúknuť alternatívu v dnešnom uponáhľanom svete.

 

 

Prihlásiť

Prihlásenie

Používateľské meno *
Heslo *
Zapamätať